Dotacje do wymiany pieca

Rządowy program czyste powietrze to świetne rozwiązanie dla wszystkich właścicieli oraz współwłaścicieli domów jednorodzinnych, które umożliwi zyskać dotacje na modernizację budynku tak aby obniżyć koszty jego użytkowania. Warto pamiętać jednak o tym, że niezbędne jest złożenie poprawnie wypełnionego wniosku a także wszystkich wymaganych załączników czy zgromadzenie niezbędnej dokumentacji.
Co warto wiedzieć na temat skryptu czyste powietrze?
Dotacje uzyskane w ramach skryptu czyste powietrze może być zastosowany na przykład na wszelkiego rodzaju prace powiązane z termomodernizację budynku.

Dotyczy to zarówno prac związanych z ociepleniem, ale też z uszczelnieniem budynku, a więc wymianą okien wymianą drzwi zewnętrznych drzwi balkonowych, niemniej jednak także bram garażowych. W ten sposób można zyskać dofinansowanie do lepszych oraz nowocześniejszych modeli które zapewniają lepsze parametry powiązane z termoizolacja budynku. Warto być świadomym o tym, że taki program to też dotacja do pompy ciepła, jak także dotacje przeznaczone do zamiany źródła ciepła w budynku a zatem na przykład pieców czy również kotłów na paliwa stałe takie jak węgla oraz drewno. Dzięki takiemu dofinansowaniu można wymienić stary piec na nowoczesne rozwiązanie przykładowo takiej jak piece gazowe czy nowsze modele piecy na paliwa stałe. Dodatkowo taki program to też dofinansowanie do fotowoltaiki. Instalacje fotowoltaiczne są źródłem czystej energii, która może być wykorzystana między innymi do zasilania urządzeń takich jak pompy ciepła.

Sprawdź: dotacja czyste powietrze.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł podziel się nim z innymi

Dodaj komentarz