Czy feromony są skuteczne?

Feromony są substancjami, które produkowane są przez rośliny i zwierzęta. Feromony produkują też ludzie. To niezwykle delikatne substancje zapachowe, które mogą mieć bardzo zróżnicowane działanie. W świecie zwierząt mocne feromony decydują o tym, jaką pozycję dany osobnik zajmuje w stadzie.

Mają także duży wpływ na atrakcyjność płciową. Mogą także spełniać funkcje ochronne, ostrzegawcze i wabiące. Są one na tyle efektywne, że zaczęto je wyprodukować na skalę przemysłową.
Decyzje takie poparto licznymi badaniami, które potwierdziły, że działanie feromonów jest realnie bardzo duże i że dzięki nim postrzeganie danej osoby może być w rzeczywistości inne. Właśnie produkuje się te substancje w celach sprzedażowych. Zwykle sprzedawane są w drogeriach i perfumeriach, gdzie lub dolewa się je do wybranych perfum albo decyzję o ich użyciu zostawia się klientowi. Wówczas on sam ma możliwość używać feromonów wtedy, kiedy preferuje, a nie za każdym razem, kiedy używa kupionych perfum. O tym, czy feromony są skuteczne na co dzień przekonuje się wiele osób. A te, które miały okazję doświadczyć ich funkcjonowania, nie umieją zwykle już z nich zrezygnować. Feromony zazwyczaj mają wpływ na ich żywot zawodowe i osobiste. Jeśli feromony są właściwie dozowane zwykle jest to wpływ pozytywny. Takie substancje mogą mieć wpływ na elegancja płciową i pozycję, jaką zajmuje się w pracy. To zwłaszcza chętnie wykorzystywane substancje przez przedstawicieli handlowych lub osoby, które w swojej pracy muszą zarządzać ludźmi. Feromony ułatwiają im to zadanie.
Więcej: jakie feromony wybrać.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł podziel się nim z innymi

One thought on “Czy feromony są skuteczne?

Dodaj komentarz