Ile kosztują andrzejki?

Jak obchodzi się andrzejki? Lata temu zostały one przede wszystkim okazją ku temu, aby sobie powróżyć. Temu wyjątkowemu wieczorowi, poprzedzającemu nadchodzący adwent przypisywano magiczne właściwości.

Wróżby andrzejkowe miały przepowiadać, kto wyjdzie za mąż albo kto będzie wybrankiem serca. Takie wróżby miały znaczenie głównie dla młodych dziewcząt, którym w każdej chwili marzyła się szczęśliwa i prawdziwa miłość. Czy takie wróżby się sprawdzały? Tak jak wszystko inne w życiu prawdopodobnie. Nie przeszkadzało to jednakże temu, że zwyczaj obchodzenia andrzejek przetrwał do dziś. Choćby obecnie obchodzi się je nieco inaczej.
Dzisiaj andrzejki są okazją do dobrej zabawy. Z tek okazji przeprowadza się zabawy andrzejkowe. W klubach tanecznych zaprasza się na wieczory andrzejkowe, gdzie w trakcie dyskoteki ukazują się powiązane z andrzejkami atrakcje. Oprócz tego lokale organizują bale andrzejkowe, które przypominają nieco bale karnawałowe. Na takie przed zdarza się, że zapisują się chętni, bo są to imprezy zamknięte, które kosztują kilkaset pln. Ich cena zależy i od lokalu, i od tego, jakie menu on zapewnia. Bo takie lokalowe andrzejki to nie jedynie tańce, ale i dobre jedzenie. Na 100 procent na bale andrzejkowe nie zapisują się wszyscy, wyłącznie ci, którzy posiadają ochotę w takich uczestniczy. Andrzejki w znaczącej liczbie przypadków ograniczają się również do spotkań w gronie znajomych i także mogą być okazja do miło spędzonego czasu. Takie nie są kosztowne i spędzanie w taki sposób andrzejek jest powszechne. Nierzadko z racji imienin Andrzeja organizuje się spotkania imieninowe.
Dodatkowe informacje: Zabawa Andrzejkowa.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł podziel się nim z innymi

One thought on “Ile kosztują andrzejki?

Dodaj komentarz