Usługi biura aktuarialnego

Biura aktuarialne zajmują się w głównej mierze wyceną finansową, niemniej jednak również aktuarialną, która może do dotyczyć w głównej mierze wyceny rezerw przeznaczonych na świadczenia pracownicze. Pamiętajmy o tym, że biuro aktuarialne to między innymi wycena rezerw zastosowanych na odprawy emerytalne, rentowe, świadczenia medyczne przejazdowe delegacyjne czy również ekwiwalenty energetyczne.
Usługi biura aktuarialnego – w jakich sytuacjach skorzystać?
Nie ulega wątpliwości, że istnieje naprawdę wiele sytuacji, w których warto zgłosić się do biura aktuarialnego, które oferuje kompleksowe oraz precyzyjne usługi w zakresie wyceny finansowej oraz aktuarialnej.

Powinniśmy mieć świadomość, że jest to w głównej mierze wycena znaku towarowego, niemniej jednak również innych wartości niematerialnych oraz prawnych, a więc na przykład takich jak patenty czy również relacje z klientami. Co więcej, takie firmy specjalizują się także w analizie oraz ocenie projektów finansowych restrukturyzacyjnych czy również modernizacyjnych. Aktuariusze zajmują się też opracowywaniem modeli finansowych czy także wyceną firm a także spółek na rzecz sądów. Nie powinno więc być zaskoczeniem, że wycena aktuarialna to usługa, z której korzysta sporo firm, w głównej mierze w trakcie toczącego się procesu upadłościowego likwidacyjnego czy też chęci wprowadzenia optymalizacji podatkowej do firmy. Ale takie wyceny powinny być też wykonywane w sytuacji planowania transakcji kupna albo sprzedaży całej firmy lub jedynie jej części. Aktuariusze dokładają starań, ażeby proces wyceny przebiegł szybko.

Źródło informacji: wycena aktuarialna.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł podziel się nim z innymi

Dodaj komentarz