Rzeczoznawca majątkowy

Gdy przychodzi do dystrybucji nieruchomości, którą masz w posiadaniu, warto na starcie ocenić jej wartość. To z pozoru proste zadanie, natomiast nie w stu procentach. Nie warto sugerować się zdaniem bliskich, ponieważ Ci nie za każdym razem mogą posiadać o tym odpowiednie pojęcie.

Dlatego sugerujemy wybrać się z tym celem do specjalisty, ponieważ wykonanie specjalistycznej analizy może sprawić, że sprzedaż własną nieruchomość za dużo wyższą cenę.
Sprzedaż nieruchomości – wycena
Określanie wartości nieruchomości jest pierwszym i fundamentalnym krokiem, który generuje późniejsze wydarzenia. To dojrzałe podejście, ponieważ sugestie, które możesz otrzymywać zewnątrz, mimo dobrych intencji mogą nie być adekwatne. 
Warto sporządzić operat szacunkowy, który jest opinią fachowca. Ponadto jest opinią fachowca sporządzanym tylko w formie pisemnej. Operat zawiera takie informacje, jak określenie celu wyceny, zakres wyceny, opis stanu nieruchomości, podstawę formalną, wynik wyceny oraz analizę i charakterystykę rynku nieruchomości, które dana nieruchomość dotyczy.
Taki operat wytwarza rzeczoznawca majątkowy. Jest to osoba fizyczna, która posiada w Polsce uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości nadane przez Ministra Rozwoju albo jego poprzedników prawnych w odpowiednich trybach ustaw. 
Takie działania pozwolą Ci ujrzeć, ile naprawdę posiadana przez Ciebie nieruchomość jest warta a także jak jej cena kształtuje się na tle rynku nieruchomości. Dokonaj tych czynności, by wyjść na transakcji jak najlepiej.

Więcej informacji na stronie: określanie wartości nieruchomości wejherowo

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł podziel się nim z innymi

Dodaj komentarz