Kiedy na świat przychodzi dziecko

 

Narodziny malucha są nie lada wyzwaniem dla osób, które nie mają jeszcze dzieci. Częściej nie wiedzą one, jak wybierać ubranka dla noworodka i jak skompletować wyprawkę. Towarzyszą im obawy, że czegoś nie kupią i zwykle kupują wiele rzeczy, które w późniejszym czasie przenigdy się nie przydadzą. Warto zatem pamiętać, że wyprawka dla niemowlaka wcale nie musi być bardzo duża – na start zwykle wystarczy tylko wiele kompletów ubranek oraz priorytetowy zestaw kosmetyków i paczka pieluch jednorazowych.

Ubranka dla niemowląt są właśnie śliczne, kolorowe i aż kusi, aby zabrać je ze sklepowych półek do domu. Warto jednak pamiętać, że maluszki bardzo szybko rosną i w ciągu 3-4 pierwszych miesięcy życia najprawdopodobniej podrosną o dwa rozmiary ubranek. Z tego powodu, na starcie, w najmniejszym rozmiarze warto zakupić jedynie 3-4 pajacyki dla niemowląt, wiele koszulek lub body i ewentualne spodenki, ponieważ za 2-3 tygodnie najmniejszy rozmiar ubranek będzie już za nieznaczny. Przy tym nie ma co nabywać dużej ilości ubranek, ponieważ ma możliwość się okazać, że część wybranych ciuszków będzie dla nas niepraktyczna i będziemy woleć skorzystać z innych ichniejszym typów.

Planując wyprawkę dla niemowlaka, najlepiej jest zdać się na pomoc znajomych albo rodziny, która ma już dzieci i wie, co jest najpotrzebniejsze tuż po urodzeniu malucha. A przy tym można odkryć takie informacje na wielu forach internetowych, na których posiadamy z całej Polski wymieniają się własnymi doświadczeniami i wzajemnie sobie doradzają, gdy mają jakieś kłopoty z wychowywaniem dzieci.

 

Sprawdź: pajacyki dla niemowląt.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł podziel się nim z innymi

Dodaj komentarz