Ebooki dla dzieci i dorosłych

Jeżeli już kupujemy bardzo dużo książek dla siebie czy dla znajomych, to niewątpliwie warto skorzystać z rozwiązania, które w ostatnich latach zdobyło ogromną popularność, a mianowicie z wersji cyfrowych książek. Są to ebooki do pobrania, które będziemy mogli zakupić w księgarniach internetowych, które oprócz e-książek mają również audiobooki, a więc przykładowo audiobooki na CD, które możemy sobie odtwarzać w samochodzie.
Ebooki – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Oczywiście w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić, czy ciekawy nas tytuł dostępny jest w wersji cyfrowej, a więc postaci ebooka.

Dodatkowo, powinniśmy też zwrócić uwagę, w jakiej wersji jest dostępna e-książka, ponieważ e-książki występują w różnych formatach. Do najpopularniejszych zaliczają się ebooki epub i mobi. Książki dostępne w tych w formatach mogą być odtwarzane właściwie na wszystkich urządzeniach, a więc zarówno na smartfonach, laptopach, tabletach, komputerach stacjonarnych, jak też czytnikach. Najpopularniejsze są czytniki kindle, które współpracują z formatem mobi. Ten format może być odtwarzany na innych urządzeniach, ale wtedy będziemy musieli ściągnąć aplikację zewnętrzną. Książki dostępne są także w wersji PDF, jednak jest to najmniej popularny format, który kontroluje się w przypadku publikacji bardziej złożonych, które odtwarzane są na tabletach czy laptopach. Do najpopularniejszych księgarni internetowych z szerokim wyborem książek w wersji cyfrowej a także audiobooków trzeba zaliczyć księgarnię ebuka. Z pewnością uda nam się wybrać tytuł, który przypadnie nam do gustu.

Źródło informacji: ebuka.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł podziel się nim z innymi