Co jeść po usunięciu woreczka żółciowego?

Dolegliwości powiązane z woreczkiem żółciowym czy wątrobą są bardzo bolesne i nieprzyjemne. Najczęściej wiąże się to z silnym bólem w nadbrzuszu. Coraz częściej ból promieniuje też pod łopatkę.

Jeśli dolegliwości bólowe nie ustają, powinno się niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Leczenie zazwyczaj ma charakter farmakologiczny, w ostateczności woreczek żółciowy może być usunięty. Jednym z najważniejszych elementów terapii chorób woreczka żółciowego jest właściwa dieta. Warto zatem poznać więcej informacji na temat woreczek żółciowy dieta.
Jaką dietę stosować na woreczek żółciowy?
Wiele osób zastanawia się, jak wspomagać wątrobę po usunięciu pęcherzyka żółciowego. Otóż jednym z najbardziej skutecznych rozwiązań jest stosowanie się do zasad diety przewidzianej po usunięciu woreczka. Podstawowa zasada diety po usunięciu woreczka żółciowego to potrawy lekkostrawne a także ograniczenie ilości spożywanego tłuszczu. Co za tym idzie, dieta powinna być bogata przede wszystkim z ogromnej ilości świeżych warzyw i owoców, które są skarbnicami witamin, minerałów oraz makro i mikroelementów, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu, a zatem też na działanie układu pokarmowego. Co więcej, dieta na woreczek żółciowy powinna być oparta na potrawach gotowanych i duszonych, a nie smażonych. Warto więc przestawić się na gotowanie na parze, co w znaczący sposób ogranicza ilość stosowanych tłuszczy. Z diety nie powinno się całkowicie usunąć mięsa, ale warto wybierać jego chude odmiany, takie jak drób, królik czy polędwiczki.

Polecamy: woreczek żółciowy dieta.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł podziel się nim z innymi

Dodaj komentarz