Co daje postępowanie restrukturyzacyjne?

W przypadku zagrożenia niewypłacalnością powinno się podjąć bezzwłocznie działania, które pozwalają zachować status prawny gospodarstwa rolnego albo innego podmiotu gospodarczego. W tym celu warto skorzystać z fachowej pomocy prawnej, która gwarantuje audyt prawny, finansowy oraz organizacyjny gospodarstwa, jak także zaplanowanie oraz wdrożenie odpowiednich działań restrukturyzacyjnych.
Jak uchronić się przed upadłością?
Przede wszystkim trzeba podkreślić, że działania restrukturyzacyjne są sposobem, aby uchronić gospodarstwo rolne przed procesem upadłościowym.

Jest to metoda ochrony majątku. Warto również wspomnieć, że postępowanie restrukturyzacyjne obejmuje w głównej mierze negocjacje z wierzycielami, które dotyczą między innymi umorzenia odsetek albo wydłużenia okresu spłaty zobowiązań inwestycyjnych. Celem działań restrukturyzacyjnych jest przywrócenie płynności finansowej gospodarstwo rolnemu, dzięki zastosowaniu środków restrukturyzacyjnych. Warto mieć na uwadze również, że doradztwo restrukturyzacyjne daje możliwość skorzystania z różnorakich form pomocy, które obejmują w głównej mierze kredyty, dotacje, pożyczki czy subwencje. W pierwszej kolejności przeprowadzona jest szczegółowa analiza stanu finansowego gospodarstwa, co daje możliwość określić dalszą strategię działania. Obejmuje to w głównej mierze weryfikację dokumentów, takich jak umowy kredytowe, jak również umowy z partnerami biznesowymi. Dalszym etapem jest opracowanie strategii postępowania naprawczego. Warto pamiętać również, że do otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego potrzebny jest poprawnie wypełniony wniosek z załącznikami.

Zobacz więcej: działania restrukturyzacyjne.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł podziel się nim z innymi

Dodaj komentarz