Zasiedzenie nieruchomości – pomoc adwokata

Prawnicy posiadają odpowiednie wykształcenie jak również doświadczenie, które daje możliwość między innymi reprezentować mocodawców przed sądami wszystkich instancji, ale także przed bankami i instytucjami czy też organami administracji publicznej. O ile mamy kłopoty z nieruchomością, to z pewnością warto zwrócić się do kancelarii, która specjalizuje się w prawie nieruchomości, a zatem przykładowo do owej jak kancelaria adwokacka kielce zasiedzenie.
Sprawy dotyczące nieruchomości – jakiej pomocy prawnej będziemy potrzebowali?
Nie ulega wątpliwości, że do kancelarii adwokackich na prawdę często zgłaszają się klienci, którzy mają problem z domami i mieszkaniami, zwłaszcza tyczy się to nieruchomości o nieuregulowanym statusie prawnym.

Pamiętajmy o tym, że świetny adwokat kielce zasiedzenie zajmie się w głównej mierze sprawą, która tyczy się prawa nabycia własności do nieruchomości przez osobę, która nie posiada aktu własności, jednak przez okres przynajmniej 20 lat zamieszkiwała daną nieruchomość. Są to sprawy dotyczące tak zwanego zasiedzenia, które następuje z mocy prawa po upływie czasu określonego w przepisach, jednak niezbędne jest złożenie wniosku do sądu, który może przyznać takiej osobie prawo własności do danej nieruchomości. W praktyce oznacza to, że trzeba zgromadzić między innymi dokumenty potwierdzające, że przez ten okres zajmowaliśmy daną nieruchomość jak posiadacz. Warto zdawać sobie sprawę więc o tym, że adwokat kielce zasiedzenia złoży zarówno wniosek do sądu jak także zajmie się innymi aspektami dotyczącymi tej sprawy np kompletowaniem dokumentacji.

Zobacz: kancelaria prawna kielce zasiedzenie.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł podziel się nim z innymi

Dodaj komentarz