Obróbka plastyczna na zamówienie

Aktualnie właściwie każde przedsiębiorstwo produkcyjne opiera swoją działalność przede wszystkim na specjalistycznych maszynach. To właśnie technologia wykonuje aktualnie mniej więcej osiemdziesiąt do dziewięćdziesięciu procent pracy w przedsiębiorstwach przemysłowych oraz dodatkowo produkcyjnych. Za każdą maszynę niestety należy zapłacić i to nie niewiele.

Najczęściej koszt jednego sprzętu szacuje się średnio na kilkaset tysięcy pln. Nic więc dziwnego, że każdy przedsiębiorca preferuje, by zakupiony przez niego sprzęt był wieczny , a oprócz tego jak najdłużej dobrze wykonywał własne obowiązki. Na nieszczęście bardzo często specjalistyczne maszyny już po kilku latach intensywnej eksploatacji nadają się wyłącznie do wyrzucenia. Powodem tego stanu jest uszkodzenie małej części, której nie da się zakupić bezpośrednio od producenta. Jest to w każdym momencie niesamowicie frustrująca sytuacja, gdy z powodu malutkiej części cała maszyna warta kilkaset tyś. złotych musi zostać wyrzucona.
Istnieje jednak aktualnie dość sprytny sposób na uratowanie waszej maszyny produkcyjnej, a jest nim obróbka plastyczna. Specjalistyczne przedsiębiorstwa oferujące obróbkę plastyczną oraz dodatkowo elektrodrążenie z chęcią z dużą uwagą zrekonstruują brakującą część w waszej maszynie produkcyjnej. Koszt rekonstrukcji części jest różny i w każdej sytuacji wycenia się go osobiście. Wszystko tak naprawdę uzależniony jest od wielkości części, stopnia wyspecjalizowania przy jej rekonstrukcji , a dodatkowo materiału, z którego została wykonana. Nie jest to jednakże zbyt kosztowna usługa, w skali przedsiębiorstwa produkcyjnego, i z całą pewnością warta wypróbowania.
Więcej: Narzędziownia.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł podziel się nim z innymi