Faktoring dla firm – kto może skorzystać?

Nie na rynku działają firmy, które oferują profesjonalne usługi finansowe przykładowo takie jak faktoring. Powinno się tutaj wyjaśnić, że jest to usługa polegająca na finansowaniu faktur. Tyczy się to przede wszystkim faktur wystawianych z długim terminem płatności, który może sięgać nawet kilku miesięcy.

W takim wypadku przedsiębiorca wystawiając takie faktury musi długo czekać na spłatę, a to może grozić poważnymi konsekwencjami na przykład takimi jak utrata płynności finansowej.
Kto może korzystać z usługi faktoringu?
Na początku trzeba wyjaśnić, że usługa faktoringu to rewelacyjne rozwiązanie dla tych wszystkich firm, które wystawiają terminy z długimi terminami płatności. Warto wspomnieć jednak o tym, że są to nie tylko i wyłącznie bardzo duże firmy, ale też niewielkie przedsiębiorstwa. Warto pamiętać też o tym, że faktoring dostępny jest w różnych wersjach, a zatem możemy skorzystać np z rozwiązania takiego jak faktoring klasyczny odwrotny czy także eksportowy. Ogromnym korzyścią z sfinansowania faktur jest to, że po wpłynięciu faktury wystawionej przez przedsiębiorcę do systemu, czyli do firmy faktoringowej środki finansowe za tę fakturę w tej samej chwili przelewane są na konto przedsiębiorcy. Dzięki temu posiada on środki pozwalające na prowadzenie działalności, a więc przykładowo zakupy surowców czy też wypłatę zarobków. Warto pamiętać o tym, że przedsiębiorcy przyznawany jest limit finansowania faktur, dzięki czemu może do systemu przekazywać wiele faktur z odroczonym terminem płatności. Jest to sposób na to, aby poprawić swoją płynność finansową.

Więcej: https://efaktor.com.pl/o-nas/faq/

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł podziel się nim z innymi

Dodaj komentarz