Cypr północny – atrakcje turystyczne

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, najwyższy czas wybrać więc kierunek turystyczny, który będzie spełniał nasze oczekiwania, jak też będzie w przystępnej dla nas cenie. Bez wątpienia wielu z nas decyduje się na cypr północny, czyli piękną wyspę położoną u wybrzeży Turcji we wschodniej części Morza Śródziemnego, które oferuje sporo atrakcji turystycznych.
Ciekawe kierunki turystyczne – na co zwrócić uwagę?
Niewątpliwie do tej dziedzinie zalicza się Cypr, który obfituje w przepiękne piaszczyste plaże z czystą wodą, jak również zabytki architektoniczne, niektóre sięgająca okresu średniowiecza.

Są to zamki obronne, jak także opactwa czy meczety. Warto dodać również, że cypr północny posiada bardzo dobre połączenie lotnicze z większymi miastami Europy, w związku z tym nie będziemy mieli problemu, ażeby zarezerwować lot do jednego z miast cypryjskich. Co więcej, na wyspie większość dróg pokryta jest asfaltem, więc bez najmniejszego problemu przemieścimy się od jednej atrakcji do drugiej. A tych z całkowitą czyli stu procentową pewnością na wyspie nie brakuje. Są to w głównej mierze takie atrakcje jak ruiny Salaminy, czyni pozostałości starożytnego miasta. Warto również podkreślić, że cypr północny posiada liczne atrakcje przewidziane dla najmłodszych, a zatem trzeba uznać to miejsce za jeden z najlepszych kierunków turystycznych dla całych rodzin z dziećmi. Są to między innymi parki wodne, w których znajdują się atrakcje takie jak kilkunastometrowe zjeżdżalnie, jak również punkty gastronomiczne. Będziemy mogli też odwiedzić na przykład ogród zoologiczny.

Zobacz więcej: cypr północny.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł podziel się nim z innymi

Dodaj komentarz