Galeria sztuki – współczesna rzeźba

Rzeźbiarstwo współczesne wzbudzbyt ogromne emocje, jak też przyciąga wielbicieli sztuki nowoczesnej, czy też osoby, które szukają pięknych oraz wybitnych prac. Rzeźby Igora Mitoraja były teraźniejsze na pokazach oraz wystawach organizowanych przez najwybitniejsze galerie sztuki nowoczesnej w głównej mierze w Paryżu i Mediolanie, niemniej jednak również w Nowym Jorku czy również na terenie Japonii.
Wybitne prace rzeźbiarskie – na co zwrócić uwagę?
Jeżeli jesteśmy zainteresowani sztuką, a w szczególności rzeźbiarzem, to niewątpliwie doskonale kojarzymy nazwisko Igor Mitoraj.

Jest to artysta rzeźbiarz, który urodził się oraz kształcił w Polsce, a następnie rozpoczął własną karierę jako rzeźbiarz na zachodzie Europy, we Francji oraz Włoszech. Tam też uruchomił swoją pracownię, gdzie powstawały jego wybitne prace, na przykład takie jak Perseusz czy też Helios, które obecnie możemy oglądać na wortalach galerii nowoczesnej. Trzeba zaznaczyć, że Mitoraj w swoich pracach nawiązywał do pracy rzeźbiarzy starożytnych, a więc interesował się mitologią grecką a także rzymską, którą z dokładnością studiował przez lata pracy zawodowej. Warto pamiętać także o tym, że Igor Mitoraj rzeźba to spore rozmiary prac, które wzbudzały zachwyt, jak również były wystawiane w charakterystycznych punktach największych miast europejskich, takich jak Paryż Mediolan czy Kraków. Nie powinno budzić zaskoczenia, że ten artysta jest wciąż popularny pośród miłośników oraz znawców sztuki, którzy preferują jego ogromny talent, zaangażowanie oraz precyzję.

Polecana strona: Igor Mitoraj.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł podziel się nim z innymi

Dodaj komentarz