Wyspa Faro

Z całkowitą czyli stu procentową pewnością ogromne zainteresowanie wzbudzają niesamowite miejsca, które mają wspaniały charakter, choćby ze względu na niesamowite krajobrazy a także scenerię. Takim właśnie miejscem jest wyspa Faro, czyli bardzo niewielka wyspa położona blisko wybrzeży Gotlandii, do której możemy dostać się promem, a rejs trwa zaledwie kilka minut.
Co warto mieć świadomość tego na temat wyspy Faro?
Na początku należy zaznaczyć, że jest to wyspa, która odróżnia się wyjątkowym krajobrazem, który tworzą w głównej mierze przepiękne wapienne skały, które bogate są w zarośla czy również wrzosowiska.

To niezwykła sceneria sprawiła, że osiedlił się tam jeden z bardziej znanych reżyserów, a mianowicie Ingmar Bergman. Spędził na tej wyspie niemal 40 lat i tam również został pochowany w zgodzie ze swoim ostatnim życzeniem. Należy pamiętać o tym, że wyspa jest tak ładna, że została wybrana przez reżysera ze względu na wyjątkowość zdjęć plenerowych. Co więcej, Bergman docenił także niepowtarzalność tej wyspy, która stanowiła dla niego pustelnię, gdzie mógł zbudować. Obrazy krajobrazu z tej wyspy przewijają się w wielu filmach, które odniosły sukces komercyjny i przeniknęły do świadomości wielu widzów. Nie powinno więc być zaskoczeniem, że ta wyspa budzi tak ogromne zainteresowanie nie tylko wielbicieli wyjątkowej przyrody i dzikiej natury, ale także miłośników kina, a szczególnie filmów tego znanego szwedzkiego reżysera. Warto więc zapoznać się ze zdjęciami, które idealnie ilustrują wyjątkowy klimat tej niepowtarzalnej małej wyspy położonej niedaleko Gotlandii.

Dodatkowe informacje: wyspa Faro.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł podziel się nim z innymi

Dodaj komentarz