Sposób na piękny ogród – hortensje

Hortensja ogrodowa to piękny krzew ozdobny. Jest to oczywiście roślina świetnie znana zainteresowanym osobom pasjonatowi ogrodnictwa. Uprawa tej rośliny nie jest zbyt trudna, jednakże konieczne jest przestrzeganie kilku najważniejszych zasad.

Z tego względu może natrafić zarówno do ogrodów osób wprawionych w pielęgnacji roślin, jak i takich, które dopiero rozpoczynają własną przygodę z ogrodnictwem.
Jaką odmianę hortensji wybrać do własnego ogrodu?
Wybór jest realnie niemały i na pewno znajdziemy coś, co wpasuje się nasz ogród. Hortensja dębolistna to odmiana charakteryzująca się długimi liśćmi osiągającymi dosłownie 20 cm. Latem liście tej odmiany mają kolor zielony, natomiast jesienią zmieniają zabarwienie na czerwony i żółtawy. Tę odmianę hortensji najlepiej nasadzać na stanowiskach słonecznych albo półcienistych. Właśnie tam ta odmiana radzi sobie najlepiej. Hortensja Bobo to coraz popularniejsza w Polsce odmiana hortensji bukietowej, którą cechują kwiatostany przypominające z wyglądu płomienie. W związku z tym niełatwo ją pomylić z jakimkolwiek innym kwiatem. Kwiaty na sam początek mają barwę białą, a z upływem czasu różowieją. Daje to niesamowity efekt, który przyciąga uwagę. Należy pamiętać, ażeby stanowisko dla tej odmiany było osłonięte od wiatru. Najczęściej jest sadzona w altankach oraz czy pergolach. Inną interesującą odmiana hortensji jest Hortensja Phantom, która osiąga wręcz 3 metry wysokości, w związku z tym stanowi potężny krzew, który wypełnia przestrzeń cudownymi kolorami kwiatów. Można ją przycinać i w ten sposób formować jej kształt.

Polecamy: Hortensja piłkowana.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł podziel się nim z innymi

Dodaj komentarz