Rozwiń swoją stronę internetową

Nawet najlepiej zaprojektowana strona zachęcająca do odwiedzin swoją szatą graficzną i wysoką funkcjonalnością nie w tym samym momencie zyska popularność pomiędzy użytkowników sieci. Jeżeli zależy nam na dotarciu do jak największej liczby odbiorców, to warto przeprowadzić jej pozycjonowanie. Może to przynieść wiele korzyści, z których najważniejsza jest wysoka pozycja na liście wyników wyszukiwania Google, najczęściej używanej wyszukiwarki.

Niestety nie jest to łatwe zadanie i częstokroć dużo lepiej jest zlecić je fachowcom w tej dziedzinie. Jeśli natomiast dysponujemy pewną wiedzą o projektowaniu stron www, to można spróbować zrobić to własnymi siłami, dzieląc pracę na kilka etapów.
Najważniejszy będzie audyt danej strony, przeanalizowanie nie tylko i wyłącznie jej programu źródłowego, niemniej jednak i umieszczonych treści wraz z opisującymi ją słowami kluczowymi. Jeszcze do niedawna do tego szczegółu nie przywiązywano szczególnej uwagi, jednak obecnie wyszukiwarki oceniają jakość witryny właśnie pod względem tzw. contentu. Musi on w każdej chwili być jak najwyższej jakości, najlepiej, aby był tworzony przez copywriterów, którzy są w stanie zagwarantować unikalność , a dodatkowo poprawność językową i stylistyczną publikowanych na stronie tekstów. Kolejnym, równie ważnym etapem, jest dobieranie słów zasadniczych, a te powinny być szczegółowo przemyślane, tak ażeby zagwarantować wysoki poziom podmiany. Absolutnie nie wolno zdawać się na przypadkowy wybór, użyte słowa kluczowe muszą być oryginalne i w miarę sposobności odzwierciedlać to, co w wyszukiwarkę wpisują internauci. Można zbadać siłę oddziaływania poszczególnych słów korzystając z kampanii Google Adwords. Kiedy te dwa etapy mamy już za sobą, to pozostanie nam już wyłącznie optymalizacja wspomnianego już programu źródłowego, który nie może zawierać jakichkolwiek błędów zmniejszających efektywność. Pozycjonowanie stron obejmuje też odpowiednią kompresję elementów graficznych , a dodatkowo zdjęć, co wpłynie na prędkość ich ładowania, a jest to ważne, jeśli daną witrynę przeglądamy, korzystając z popularnych urządzeń mobilnych.
Źródło: Seo pakiety.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł podziel się nim z innymi