Rehabilitacja po zabiegu

Zabieg wszczepienia endoprotezy jest operacją wysoce inwazyjną, to również pacjent po tego typu zabiegu może dochodzić do całkowitej sprawności bardzo długo. Jak wiadomo endoproteza jest tworem sztucznym wszczepianym osobom, których układ kostny uległ do tego stopnia degradacji iż stawy nie są w stanie funkcjonować jak zdrowe organy, bowiem to co stanowi części składową stawu kolanowego, biodrowego czy barkowego, a mianowicie substancja wypełniająca, ułatwiająca naturalne ruchy kości w stawie, całkowicie uległa degradacji bądź również w stopniu niewystarczającym pozwala, bez bólu, poruszać się kończynie w panewce stawowej.
Jak już stwierdzono rehabilitacja po endoprotezie Gdańsk,takim zabiegu w obecnej sytuacji pandemii wirusa Covid-19 przeprowadzona w warunkach szpitalnych, może byłaby prostsza jeżeli chodzi o organizację, jednakże dla samego pacjenta, który osłabiony zabiegiem jest bardziej narażony na zakażenia, a w tym na najgroźniejsze zakażenie wirusem covid-19, który pociągnął aby za sobą nieodwracalne skutki.

Dowiedziono, że rehabilitacja po endoprotezie w Trójmieście przeprowadzana w ustaleniach domowych jest dla pacjenta o wiele korzystniejsza, zarówno pod kątem psychicznym, jak i fizycznym.
Wyeliminowana jest obawa przede wszystkim przed zakażeniem ze strony dziesiątek osób przewijających się w warunkach szpitalnych, ponadto rehabilitacja w początkach pooperacyjnych polega głównie o zadbaniu o systematyczne zmiany opatrunków , utrzymania kończyny w określonym położeniu, by zadbać o dobre ukrwienie. sama rehabilitacja polegająca na wykonywaniu ćwiczeń na starcie się odbywa pod okiem doświadczonego rehabilitanta, który jest zobowiązany nauczyć pacjenta zarówno odpowiednich nawyków jak na przykład poruszania się w towarzystwie kul czy dobrego chodzika, a dopiero drugim etapem rehabilitacji jest wyznaczenie zestawu ćwiczeń, które pomogą w odzyskaniu sprawności.
Źródło informacji: http://bnox.pl/wpis,1294,rehabilitacja-po-urazach-mozgu-sopot-oraz-gdansk.html.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł podziel się nim z innymi

Dodaj komentarz