Piękne rośliny ogrodowe

Pięknie urządzone ogrody przyciągają uwagę i stanowią idealne miejsce odpoczynku. By ogród jak najpełniej realizował własne funkcje, warto wybrać do niego rośliny ozdobne, które sprawdzą się w określonych warunków. Powinno się bowiem pamiętać, że nie wszystkie rośliny równie najlepiej radzą sobie w konkretnych ustaleniach.

Dlatego decydując się na krzewy i kwiaty, w każdej sytuacji sprawdzajmy jakie stanowiska lubią i jakiej pielęgnacji wymagają. Dla amatorów ogrodnictwa na początku wskazane są gatunki proste w uprawie, które nie wymagają dużo uwagi i dobrze radzą sobie na różnych glebach, przykładowo Kocimiętka.
Przykłady roślin ozdobnych do ogrodu
Jedną z najczęściej wybieranych roślin ogrodowych jest hortensja. Występuje w wielu odmianach, jednak zwłaszcza widowiskowa jest Hortensja Vanille fraise, której piękne duże kwiaty są doceniane przez znawców na całym świecie. Jest to roślina o imponujących wymiarach, która z powodzeniem jest wykorzystywana do żywopłotów, gdyż osiąga niemalże dwa metru wzrostu i gęsto kwitnie. Kwiaty na sam początek są białe, ale wraz z upływem czasu zmieniają zabarwienie na różowe, aż jesienią mają barwę czerwoną. Może być sadzona pojedynczo lub w grupie, przykładowo wzdłuż alejek. Krzewem, który też charakteryzuje się pięknymi kwiatami, jest Budleja trójkolorowa, która nazywana jest motylim krzewem, gdyż przyciąga motyle. W przypadku tej rośliny należy jednakże wybrać odpowiednie miejsce do nasadzenia, gdyż źle znosi silny wiatr. Z tego względu najlepiej wybrać stanowisko zaciszne, osłonięte od wiatru.
Zobacz: Budleja trójkolorowa.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł podziel się nim z innymi

Dodaj komentarz