Jak tworzy się strony www?

Samodzielne projektowanie stron www nie jest łatwym celem i wymaga nie tylko i wyłącznie odpowiedniej wiedzy, niemniej jednak również dużego doświadczenia w tej kategorii. Jeśli strona ma spełniać wszystkie oczekiwania i odpowiadać panującym trendom, nie gorzej zdać się na pomoc fachowców. Firma, która się tego podejmie, powinna rozpocząć pracę od dokładnego rozważenia profilu działalności własnego klienta.

Dzięki temu uzyska informacje, kto ma być podstawowym odbiorcą tworzonej witryny, jakie treści powinny się na niej wyszukać i jaki element kampanii marketingowej ma stanowić.
Po uzyskaniu tych danych można przystąpić do sporządzenia wstępnego projektu, początkowo na papierze, rozpisanego na poszczególne etapy prac i uwzględniającego wszystkie wymagania klienta. Następnym krokiem, jaki obejmuje projektowanie witryn internetowych, jest zbudowanie jej projektu graficznego, co z kolei wymaga dużych zdolności plastycznych i umiejętności obsługi programu takiego jak Photoshop. Gotowy projekt trafia do zespołu zajmującego się programowaniem, a poszczególne jego części zostają połączone w jedną funkcjonalną całość. Kod źródłowy witryny powstaje w języku HTML 5, z dodatkiem kodów odpowiadających między innymi za formularze kontaktowe czy animowane menu, pisanych w PHP i JavaScript.
Cały proces kończy się dokładnym przetestowaniem witryny, wyeliminowaniem wszystkim znalezionych błędów i kiedy działa ona bez zarzutu, to projektowanie stron www można uznać za zakończone. Jednakże dosłownie najlepiej stworzona strona nie będzie widoczna w internecie w gronie wielu jej podobnych, trzeba więc przeprowadzić je pozycjonowanie. Dzięki temu zyska pożądaną przez jej właścicieli popularność i wzrost liczby odwiedzin. W przypadku stron firmowych przekłada się to niemalże samoczynnie na znaczne zyski z oferowanych ich pośrednictwem towarów albo usług.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł podziel się nim z innymi
FacebookTwitterGoogle+Podziel się