Doradztwo personalne

Nie każda firma posiada dzisiaj czas na znajdowanie dobrych pracowników, bo jak by na to nie patrzeć, to zawsze zabiera czas i wymaga określonych działań. Dlatego dzisiaj w wielu sytuacjach firmy podejmują współpracę z agencjami, które proponują im doradztwo personalne.

W agencjach pracują osoby, które doskonale znają się na rekrutowaniu pracowników. Są nimi nie jedynie profesjonalni rekruterzy, niemniej jednak i osoby, które doskonale znają się na doradztwie personalnym. W agencjach tego rodzaju bardzo często zatrudnia się też psychologów.
Z pomocy agencji rekrutacyjnych najczęściej korzystają te firmy, którym nie pragnie się przechodzić przez pełne etapy rekrutacyjne. W każdym przecież takim przypadku procedury zaczynają się przeglądaniem nadesłanych aplikacji. Jeżeli już takich jest dużo, kilka czasu zajmuje ich przeglądanie i wychwytywanie tych najbardziej odpowiednich. Jeżeli już zadanie to zleci się agencjom, które oferują doradztwo personalne Katowice, cała praca związana z procesem rekrutacyjnym, spada na jej pracowników. Oni dokonują wstępnej selekcji. Oni wskazują kandydatów, którzy na określone stanowisko mogliby się nadawać. Ichniejszym misją jest również przeprowadzenie wstępnych rozmów kwalifikacyjnych. W ten sposób cała rekrutacja powierzana firmie zewnętrznej może zakończyć się tym, że do docelowego pracodawcy trafia kilku ostatecznych kandydatów i pomiędzy nich dokonywany jest wybór. Agencja, której przedmiotem działania jest doradztwo personalne, wysyła do pracodawcy kandydatów najlepszych. W podjęciu ostatecznej decyzji głos należy już do klienta, czyli firmy poszukującej pracownika.
Więcej informacji: doradztwo personalne Katowice.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł podziel się nim z innymi

One thought on “Doradztwo personalne

Dodaj komentarz